WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Amazon Studios (tak TEGO Amazonu) przedstawiają MMORPG pt. New World

Stworzenie dobrej gry MMORPG, która na dodatek przyciągnie aktywnych graczy na długie miesiące, a nawet i lata jest cholernie trudne. Obecnie na rynku tylko World of Warcraft może pochwalić się naprawdę dużą i stałą bazą graczy… podczas gdy przy pozostałych tytułach w podobnej konwencji utrzymuje się oddana grupa najbardziej zatwardziałych fanów. Jak na rynku poradzi sobie New World, którego szczegóły ujawniło właśnie Amazon Studios?

Oczywiście wszystko odbyło się na targach Gamescom, gdzie twórcy przedstawili nieco informacji o swojej produkcji. Ta ma być wspomnianym MMORPG osadzonym w niezbyt sprecyzowanym okresie historycznym. W grze trafimy bowiem zarówno na średniowieczne fortyfikacje, broń białą, a nawet muszkiety. Prawdopodobnie więc New World będzie oferował rozwój postaci wzorowany na okresach historycznych. Wiecie – od średniowiecza do renesansu, ale takiego w którym nadal posługiwano się bronią do walki wręcz. Amazon Studios postawiło na coś, co nie będzie oferowało graczowi zwyczajnego MMO, a coś w stylu realnego życia i progresu.

Mówimy więc tutaj o otwartym systemie rozwoju postaci, do którego trafi dowolnie dobierany stos umiejętności. Zapewni to możliwość zbudowania unikalnej postaci… która na koniec rozgrywki i tak zmieni się w coś, czego używają wszyscy specjaliści gry. Taki to już jest minus podobnych systemów – w końcu ktoś trafi na ten idealny i najlepszy, z którego skorzysta większość. New World zaoferuje również rozbudowany system craftingu, który będzie szczegółowy do tego stopnia, że będziemy zmuszeni odwiedzić kopalnię, czy tartak/las i samodzielnie pokopać rudę lub porąbać drzewa.

Postawi ponadto nacisk na współpracę pomiędzy graczami, których na jednym serwerze ma znaleźć się przynajmniej tysiąc. Gildię będą więc nieodzownym elementem gry… zupełnie jak PvP i rozszerzanie swojego terytorium, na którym będzie można np. pobierać podatki. Warto zauważyć, że zamiast bezmyślnego kilkania po zaznaczeniu wroga, PvP będzie zbliżone do mechanik znanych np. z Conan Exiles. Ograniczona wytrzymałość, różne ataki, wymóg blokowania lub unikania ataków wrogów będzie przymusem. Całość dopnie konsekwencja śmierci, która skończy się utratą całego ekwipunku.

Na premierę New World od studia Amazona przyjdzie nam poczekać… długo, ponieważ gra nie otrzymała jeszcze daty premiery.

PvP w Fallout 76 będzie kompletnie pozbawiony charakteru

Źródło: Techadvisor
Zdjęcia: Techadvisor