WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

Amazon zainwestował 1 miliard dolarów w inne firmy

Amazon w swoim najnowszym raporcie pokazał, że zainwestował miliard dolarów w różne firmy – państwowe oraz publiczne. W tych pierwszych znajduje się 407 milionów dolarów a w kapitale drugich można znaleźć 593 miliony.

Raport niestety nie ujawnia szczegółowych informacji. Około 400 milionów zostało zainwestowane w Plug Power – producenta ogniw paliwowych – oraz w Air Transport Services. Firma chce do 2025 roku wdrożyć usługę Amazon Air, która obejmie do 100 samolotów. Ogniwa paliwowe mają sens w przypadku ogromnych centrów paliwowych. Firma posiada setki wózków widłowych wyposażonych w te ogniwa. Dzięki temu można zaoszczędzić nawet do 10% powierzchni dzięki stacjom ładującym akumulatory. Plug Power twierdzi, że tradycyjne wózki tracą nawet do 14% maksymalnej prędkości na drugiej połowie baterii więc taka inwestycja firmie z pewnością się zwrócić.

Jeden miliard dolarów wydaje się być ogromną kwotą ale pamiętajcie, że Amazon jest warty ok. 900 miliardów dolarów. Posiada on także aktywa wyceniane na 130 miliardów dolarów. Mając to na uwadze to wydana kwota wcale nie jest jakaś ogromna.

Elon Musk potwierdza: wykupienie Tesli jest finansowane przez Arabię Saudyjską

Źródło: https://wccftech.com/