WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Amazon zamierza kręcić Władcę Pierścieni w Szkocji?

Na temat szykowanego przez Amazon serialu ze świata Władcy Pierścieni wiemy  bardzo niewiele. Od dłuższego czasu dochodzą do nas tylko strzępki informacji, a w większości to tylko spekulacje. Wydaje się jednak, że mamy jakąś konkretniejszą poszlakę.

Według szkockiej gazety The Daily Record, Amazon wysłał swoich „zwiadowców” by sprawdził dla nich parę miejsc na terenie kraju. Były to między innymi: Dunskey Castle, Portpatrick, Callander w Perthshire i Balloch Castle Country Park w pobliżu Loch Lamond. Według gazety kiedy Amazon bada lokalizacje, nie ujawnia się. Jego ludzie zachowują się jak turyści i od razu wtapiają się w daną społeczność.

Czytaj też: James Cameron ujawnił tytuł roboczy nowego Terminatora

Musimy pamiętać, że to tylko plotka, gdyż studio bardzo ściśle trzyma wszelkie informacje na temat serialu. Jednak fakt, że Amazon zamierza kręcić Władcę Pierścieni w Szkocji nie byłby niczym dziwnym. Przepiękne krajobrazy idealnie wpasowywałyby się w wizję Śródziemia. Poza tym szkockie tereny od kilku lat służą jako plan filmowy dla wielu produkcji, co znacznie wpłynęło na lokalną gospodarkę.

Jeśli chodzi o sam serial, to na razie spekuluje się, że ma on opowiadać o wydarzeniach sprzed Władcy Pierścieni. Podobno miałby skupić się na młodym Aragornie, a jego budżet ma być największy w historii serialowych produkcji. Wiadomo, że Amazon chce stworzyć epicką serię porównywalną, a nawet przewyższającą Grę o Tron. Patrząc na to jak wiele pieniędzy wydali na same prawa do materiału źródłowego, to będzie musiało być coś wielkiego, by te koszty się zwróciły.

Czytaj też: Doctor Strange spędził w przeszłości 5000 lat

Źródło: bgr.com