WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

AMD odgrywa kluczową rolę w produkcji Star Control: Origins

Współpraca deweloperów oraz głównych dostawców sprzętu na rynek często jest naprawdę owocna. O ile AMD przez ostatnie lata nie było w tym segmencie zbyt aktywne (Nvidia wręcz przeciwnie), to teraz zdaje się naprawiać swoje błędy. Dołożyła bowiem swoje trzy grosze do Star Control: Origins oraz Strange Brigade.

W przypadku gry Star Control: Origins mówimy o naprawdę dobrym przygotowaniu kodu gry pod procesory AMD Ryzen oraz technologię Radeon FreeSync 2 HDR. Wszystko wskazuje również na to, że po premierze studio Stardock dorzuci również wsparcie dla API Vulkan. To powinno poprawić wydajność przy użyciu kart graficznych Radeon, dzięki wbudowanym w nie obliczeniom asynchronicznym. Ponadto wraz z debiutem gry (20 września) do sklepów trafi promocja, w ramach której do zakupu najwydajniejszych modeli z serii Radeon będzie dodawana kopia Star Control: Origins.

Po stronie Strange Brigade, które zadebiutowało wczoraj (28 sierpnia), jest nieco mniej wodotrysków, ale jakieś są. Gra oferuje bowiem dwie ważne dodatki zorientowane tym razem pod karty graficzne. Mowa o wsparciu dla technologii FreeSync 2 HDR oraz asynchronicznych obliczeniach. Nawet tutaj AMD i Rebellion zdecydowali się na współpracę. Już teraz możecie dorwać karty Radeon z kluczem na Steama. Warto przypomnieć, że mówimy tutaj o trzech grach – powyższym Star Control: Origins, omawianym Strange Brigade i… nadchodzącym Assassin’s Creed Odyssey. Wszystko to dzięki akcji „Raise the Game”.

Raise the Game – kup Radeona i zgarnij trzy dopiero debiutujące gry

Źródło: Wccftech, Guru3d
Zdjęcia: Stardock