WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD prawdopodobnie wypuści na rynek RX560D

Wiarygodny chiński portal, MyDrives, zasugerował, że nowe kart graficzne od AMD już niedługo mogą trafić na rynek. Najprawdopodobniej będzie to Radeon RX560D. Nie ma co się dziwić, wszak RX460 spokojnie można przekształcić w następcę tylko za pomocą aktualizacji biosu.

Zgodnie z portalem, RX560D będą posiadały 896 procesorów strumieniowych, czyli tyle samo co RX460. Możliwe też, że grafiki trafią tylko na chiński rynek. Wcześniej, AMD wprowadziło do sprzedaży RX470D, które właśnie pojawiło się tylko w tej części Azji. Karta była dostępna w wersji 2 i 4 GB RAMu oraz z obniżoną częstotliwością pracy pamięci, co zmniejszyło pobór mocy do 110 W. Odnośnie RX560D nie ma jeszcze informacji na temat prędkości pracy pamięci czy rdzenia. Jeśli zostaną one odpowiednio obniżone, to TDP może spaść nawet o 50%.

Nie oczekujcie jednak, że karta będzie miałą rozsądną cenę o ile pojawi się w Europie. Dopóki ceny pozostałych grafik nie wrócą do normalności to nie ma co liczyć, że specjalne edycje do wykopywania monet będą pod tym względem odstawały.

Źródło: https://www.eteknix.com/