WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD Radeon 600 – pierwsze szczegóły

Wygląda na to, że nowa seria AMD Radeon 600 pojawi się na rynku jeszcze w tym roku. Takiego przynajmniej zdania są redaktorzy serwisu Wccftech, którzy dokopali się do informacji o tajemniczym „Projekcie Zen„.

Ostatnio informowałem Was o równie ciekawych układach Navi, które mają zadebiutować w przyszłym roku, ale to całkiem prawdopodobne, że przed nimi pojawią się nieznane dotąd modele kart graficznych – Radeon 600. Ich historia sięga czasów odejścia lidera, Raji Koduriego z Radeon Technologies Group do Intela. Po takiej stracie AMD zatrudniło dwóch weteranów branży, którym podporządkowali zupełnie nowy zespół składający się z współtwórców procesorów Ryzen (m.in. Suzanne Plummer).

Ostatecznie odmieniony dział RTG ruszył do pracy w październiku z zadaniem zrewolucjonizowania kart graficznych firmy. Mają to osiągnąć poprzez znaczne podbicie układów graficznych i sprawienie, aby robiły lepszy użytek z dostarczanej im energii. Pieczę nad „Projektem Zen” sprawuje znana wielu Lisa Su, dyrektor generalny AMD. Realizacja wspomnianego projektu nie będzie jednak najprostsza, ponieważ Radeon Technologies Group pracuje nadal nad układami Navi oraz nową mikroarchitekturą.

To wszystko ma zaowocować nieoficjalną aktualizacją roadmapy, do której mają zawitać właśnie modele Radeon 600. Możemy spekulować, że będzie to ostatnie wcielenie układów Polaris podkręconych do maksimum, ale na bardziej szczegółowe i zdecydowanie precyzyjniejsze informacje przyjdzie nam jeszcze poczekać.

Źródło: Wccftech