WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD Radeon Vega Frontier Edition w bazie jednego z benchmarków

Jednym z najciekawszych produktów niedawno ujawnionych przez AMD jest Radeon Vega Frontier Edition. Karta dedykowana jest komputerom, gdzie liczy się moc obliczeniowa (SI, uczenie maszynowe). Mimo tego, że jest to karta do profesjonalnych zastosowań, można na niej pograć w różne tytuły i sprawdzić wydajność w benchmarkach.

Grafika właśnie znalazła się w bazie CompuBench. Najbardziej interesujące nie są wyniki, a sama specyfikacja. AMD ujawniło już wcześniej jej część. Karta ma opierać się w pełni na czipie Vega, posiadać 4096 shaderów oraz mieć wydajność na poziomie 13/26 TFLOPs w testach pojedynczej lub podwójnej precyzji. Wyposażona ona zostanie także w 16 GB pamięci HBM2.

Z bazy danych benchmarka wynika, że karta będzie pracowała z taktowaniem 1,6 GHz. Jest tam także potwierdzenie ilości shaderów. Więcej szczegółów nie ma, jednakże taki wpis potwierdza, że grafika jest na końcowych etapach projektowania. Zapewne niedługo trafi ona na rynek i wtedy zobaczymy, czy uda jej się zawładnąć rynkiem profesjonalnych obliczeń. Pełne informacje o niej znajdziecie pod tym linkiem.

Źródło: https://www.eteknix.com/, https://videocardz.com/