WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD rozpoczyna przedsprzedaż Ryzen Pinnacle Ridge i płyt głównych X470

Premiera drugiej generacji procesorów Ryzen Pinnacle Ridge i towarzyszącym im płyt głównych zbliża się do nas wielkimi krokami. Niecierpliwi jednak nie muszą czekać do 19 kwietnia i już teraz mogą kupić nowe produkty AMD w przedsprzedaży.

Oferta tyczy się czterech najwydajniejszych (na ten moment) procesorów z serii Pinnacle Ridge. Mowa o ośmio-rdzeniowych układach Ryzen 7 2700X i Ryzen 7 2700 oraz sześcio-rdzeniowych – Ryzen 5 2600X i 2600. Ich ceny sięgają zadziwiająco — jak na debiut — niskich cen, które zostawiają nieco w tyle wycenę poprzedniej generacji. Za najmocniejszy model zapłacimy ”jedyne” 329$, a za następcę najpopularniejszego (Ryzen 5 1600) 195$, czyli około 850 złotych.

W gwoli przypomnienia – Ryzen 2-giej generacji aka Pinnacle Ridge to zwyczajne odświeżenie pierwszych w historii procesorów AMD na architekturze Zen. „Odświeżenie” obejmuje przeniesienie procesu technologicznego z 14nm na 12nm i wykorzystanie ulepszonej architektury Zen (Zen+). Dzięki temu zabiegowi seria Ryzen 2000 osiąga wyższe zegary, które podbijane są przez usprawnione technologie i nowość w postaci Precision Boost Overdrive.

Do niej jednak potrzeba już nowych płyt głównych z chipsetem X370, które również można nabyć w przedsprzedaży. Pomimo kompatybilności z poprzednikami, ten oferuje wsparcie dla najnowszego standardu XFR i funkcji StoreMi.

Źródło: amd, techpowerup