WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD Ryzen przetestowany został w benchmarku 3DMark

Jakiś czas temu zaprezentowałem Wam wyniki AMD Ryzen w benchmarku Passmark. Tym razem do sieci wyciekły wyniki bardziej związane z grami, czyli z 3DMarka. Rezultaty zostały uzyskane w teście Firestrike i dotyczą nie tylko flagowej konstrukcji ale także jego słabszych wersji.

Jak możecie zauważyć, wydajność 8 rdzeniowego Ryzena jest podobna do i7 6900K. 6 rdzeniowa konstrukcja plasuje się w okolicach i7 6800K. Wersja 4 rdzeniowa wypada podobnie jak i7 7700K. Dotyczy to jednak wyników dla wszystkich rdzeni. Dla pojedynczego rdzenia AMD znacznie spada w dół. Praktycznie każdy procesor Ryzen ma wynik w okolicach 2500 punktów. Uzyskane rezultaty nie napawają więc zbytnio optymizmem.

Należy jednak pamiętać, że to są dopiero wstępne wyniki. Możliwe, że na premierę otrzymamy prcoesory, które w tych samych testach będą uzyskiwały inne, lepsze rezultaty. Możliwe też, że procedura testowa została źle przeprowadzona stąd trochę słabsza pozycja AMD Ryzen. Ważne jednak, że powoli otrzymujemy wgląd w wydajność nowych procesorów. Ciekawe tylko, kiedy wyciekną już pełne testy tych konstrukcji.

Źródło: http://www.eteknix.com/