RX 470 okazała się być dobrą propozycją jak na kartę średniej klasy. Wyrobiła sobie odpowiednie miejsce na rynku i nie zamierza go oddawać, ale niedługo Nvidia wprowadzi GTX 1050 oraz 1050 Ti- grafikę, która może namieszać wśród tańszych kart graficznych. Dlatego też AMD przyszykowuje się do odparcia tego ataku.

Planuje on obniżenie ceny RX 470 ze 179$ na 169$. GTX 1050Ti ma kosztować 149$ więc bardzo blisko. Ma też ona być znacznie mniej wydajna od RX 470. W związku z tym dylemat co do zakupu kart będzie ogromny- kupić tańszą czy dołożyć 20$ (ok. 78 zł) do wydajniejszej propozycji od AMD? Sprawa jest o tyle skomplikowana, że RX 470 ma być wydajniejszy o około 30% oraz posiada on certyfikat VR Ready.

Bardzo ciekawy jestem jak ułoży się sytuacja na rynku i jaką rzeczywistą wydajność zaprezentują nowe grafiki od Nvidii. Być może spekulacje o różnicy 30% okażą się błędne i karty będą bardziej do siebie zbliżone? A może stanie się całkowicie na odwrót i zakup GTX 1050Ti nie będzie miał sensu? Tak czy siak czeka nas interesująca końcówka miesiąca.

Źródło: http://www.eteknix.com/

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!