WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD Vega 20 i Vega 12 – kolejne przecieki

Po raz kolejny możemy doszukać się szczątkowych informacji na temat nadchodzących kart graficznych AMD. Tym razem do sterowników LLVM zawitały ciekawe wpisy na temat układów Vega 20 i Vega 12.

Pierwsze doniesienia na temat Vega 20 ujrzały światło dzienne już 2 stycznia. Jednak to w kwietniu rozkwitły do czegoś większego i ostatecznie dowiedzieliśmy się, że AMD już testuje pierwsze 7nm próbki w laboratoriach, a jeden z pracowników będzie miał prawdopodobnie problemy, ponieważ przez przypadek zamieścił wynik z testu 3DMark w sieci. Z kolei dzisiejszy przeciek potwierdził, że Vega 20 początkowo trafi na wyspecjalizowany rynek.

Zostanie wyprodukowana w 7nm procesie TSMC, aby zapewnić sieć neuronową dla sztucznej inteligencji i uczenia maszynowego. Zaowocuje to 8-krotnym zwiększeniem obliczeń FP64 względem Vega 10 i dzięki usprawnionemu kontrolerowi umożliwi wsadzenie na pokład czterech stosów pamięci HBM2 o łącznej pojemności 32 GB i ponad 1-terabajtowej przepustowości. Mały wpis wskazał również na istnienie tajemniczego układu Vega 12, o którym nie wiemy za wiele. Wszystko jednak wskazuje, że będzie to okrojona Vega 20 przeznaczona na rynek konsumencki.

Źródło: Wccftech