WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD Vega ma podobną wydajność do GTX 1080

AMD, podczas wizyty w Budapeszcie, pokazał wydajność swoich najnowszych kart Vega. W celach testowych, obok siebie zostały postawione dwie platformy różnicę się grafikami – jedna z nich to właśnie Vega a druga GTX 1080.

Oba komputery posiadały procesory Ryzen 7 oraz były zamknięte, czyli realnie nie widać było, czy to co mówi AMD odnośnie środka, jest prawdą. Testowaną grą był Battlefield 1 w rozdzielczości 3440 x 1440. Oba komputery zostały podłączone do zakrzywionych monitorów – jeden z nich posiadał G-Sync podczas gdy drugi FreeSync. Użytkownicy mieli sprawdzić, jak wygląda rozgrywka, na jednym po drugim sprzęcie. Okazało się, że różnica pomiędzy grafikami nie była widoczna. Wiadomo było, że komputer z GTX 1080 odpalał grę z 60 FPS. Natomiast ta wartość nie była znana w przypadku konfiguracji z Vega. Jednakże użytkownicy twierdzili, że nie dało się rozróżnić, który komputer był który.

Taki test pokazuje, że Nvidia wreszcie może doczekać się godnej konkurencji. Oczywiście trzeba poczekać na normalne i pełne testy, natomiast możemy być pełni optymizmu odnośnie kart Vega.

Źródło: https://www.eteknix.com/