WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

AMD współpracuje przy optymalizacji The Division 2, Resident Evil 2 i Strange Brigade

Wielu tłumaczy wyższą wydajność kart Nvidii w grach optymalizacją, jaką przechodzą przy deweloperach pod okiem inżynierów „zielonych„. Na szczęście AMD coraz częściej współpracuje ze studiami i wydawcami w fazie produkcji, aby i ich produkty były jak najlepiej przystosowane do kodu gry. Pierwszą wieść o tym usłyszeliśmy kilka tygodni temu, a teraz widzimy owoc ujawnionego wcześniej projektu. Stosowną optymalizacje dla kart Radeon na pewno otrzyma The Division 2, Resident Evil 2 i Strange Brigade.

Zdecydowanie największe zaskoczenie zaserwował nam The Division 2. Odpowiedzialny za niego Ubisoft w przeszłości (również przy produkcji pierwszej odsłony) współpracował z Nvidią korzystając nawet z biblioteki GameWorks, więc nagłe nawiązanie współpracy z AMD było po prostu niespodziewane. Widocznie kooperacja z czerwonymi przy Far Cry 5 była nader owocna. Wiemy dopiero tyle, że The Division wesprze API DirectX 12, bo o autorskich nowościach czerwonych nie było mowy.

współpracuje

Kolejnymi tytułami są raczej spodziewane (ze względu na przeszłe projekty) Strange Brigade i Resident Evil 2. W przypadku obu gier AMD pomoże twórcą w implementacji niskopoziomowego API DirectX 12. Jednak Resident Evil 2 otrzyma dodatkowe cudeńka w postaci wsparcia dla technologii FreeSync 2. Ta nie tylko uwolni grę od defektów obrazów związanych z niestałymi FPSami, ale również wzbogaci obraz za pomocą trybu HDR.

Pierwsze efekty współpracy zaobserwujemy już wkrótce. Strange Brigade zadebiutuje już 28 sierpnia, Resident Evil 2 25 stycznia 2019 roku, a The Division 2 dopiero 15 marca 2019 roku.

Źródło: Wccftech