WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Biznes

AMD z najwyższym przychodem w drugim kwartale od 7 lat

O ile AMD w kwestii kart graficznych nie może oczekiwać „wielkich kokosów”, to segment procesorów daje firmie dosłownie drugie życie na rynku PC. Nic więc dziwnego, że dochód firmy gwałtownie wzrósł.

Powodem tego są głównie procesory, a dokładnie rodziny Ryzen, Ryzen Threadripper i Epyc. Oczywiście rynek serwerowy zapewnia najpewniej znakomity % przychodów, ale AMD nie zapomina o konsumenckich zapotrzebowaniach. Układy desktopowe, mobilne i na dodatek APU radzą sobie równie dobrze i zapowiada się, że ich różnorodność wzrośnie.  Firma w drugim kwartale bieżącego roku (kwiecień-czerwiec) zarobiła 116 milionów dolarów. To prawie trzykrotnie więcej niż w ubiegłym roku (42 mln $).

Ponadto mamy również informacje, wedle których sprzedaż AMD w segmencie PC wzrosła o 64 %. Nawet pomimo nagłego spadku zainteresowania na karty graficzne po spadku zainteresowania kryptowalutami. O ile nie wiemy, jak wygląda obecnie dokładna sytuacja w udziałach na rynku konsumenckim, to w kwestii tego serwerowego firma poczyniła ogromne postępy. Uważa tak nawet były CEO Intela, który stwierdził, że AMD z 1% udziału w tym segmencie w przeciągu kilku miesięcy wskoczy na 15-20%. To naprawdę sporo i miejmy nadzieję, że takie spekulacje odnajdą uzasadnienie w rzeczywistości.

Źródło: Kitguru