WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

AMD zaprezentowało grafikę Frontier Edition

Pewnie wielu z Was czeka na premierę kart Vega od AMD. Jednakże firma najpierw zaprezentowała nam coś innego. Jest to grafika do profesjonalnych zastosowań i nosi ona nazwę Vega Frontier Edition.

Karta ta zawiera 64 jednostki obliczeniowe nowej generacji. Może ona dostarczyć wydajność rzędu 13 Teraflopów! Należy tutaj wspomnieć, że najwydajniejsze jednostki od Nvidii, czyli GTX 1080 Ti i Titan Xp, maja wydajność równą 11,3 i 12 TFLOPS. Nowa grafika posiada także 16 GB pamięci HBM 2. Należy jednak pamiętać, że jest to pamięć cache, a nie VRAM co daje sugestię, po co to gpu powstało.

Podczas pokazów na żywo, karta w niektórych zastosowaniach wyprzedzała Titana Xp o nawet 27%. Jednakże dopóki nie pojawią się testy rzeczywiste to mało można powiedzieć. Na pewno gpu nie będzie wolne i w profesjonalnych zastosowaniach możliwe, że będzie najlepszą konstrukcją. Warto zwrócić uwagę na jeszcze jedną rzecz – design. Jest on znakomity, karta prezentuje się wyjątkowo i od razu widać, że jest to najwyższej klasy konstrukcja.

Źródło: https://www.eteknix.com/