WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Po godzinach

EDGE, czyli amerykański symulator strzelaniny w szkole

EDGE, czyli symulator strzelaniny w szkole nie jest zwyczajnym shooterem, ponieważ jego przeznaczeniem jest wyedukowanie nauczycieli co do zachowań, jakie powinni podjąć w razie ataku na placówkę.

Enhanced Dynamic Geo-Social Environment (EDGE) został przygotowany przez amerykańskie instytucje, aby poprawić poziom bezpieczeństwa w szkołach. Z taką inicjatywą wyszedł Departament Bezpieczeństwa Krajowego Stanów Zjednoczonych, który we współpracy z amerykańską armią zlecił stworzenie tego projektu. Bazuje on na wcześniejszych wersjach symulatorów, które pomagały żołnierzom na zapoznanie się z sytuacjami, których mogą doświadczyć na froncie.

Jego wariacja pozwala wcielić się w nauczyciela, policjanta, ucznia, a nawet zamachowca. Wszystko po to, aby poznać najlepsze wyjścia i zachowania, które pomogą w obronie przed napastnikiem. Poczynania poszczególnych grup zostało opracowane na podstawie zapisów z wcześniejszych strzelanin w szkołach.

Symulator oparty na silniku Unreal Engine 4 będzie zupełnie darmowy i pojawi się już wiosną. Na szczęście jego dostępność będzie ograniczona, co wydaje się naprawdę dobrym pomysłem, ponieważ EDGE jest niczym obosieczny miecz – pomoże nauczycielom, ale równocześnie może przydać się samemu napastnikowi.

Źródło: pcgamer.com