WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Amerykańskie i europejskie organy regulujące hazard mogą wziąć się za loot boxy

Odpowiednie europejskie i amerykańskie organy regulujące hazard biorą się właśnie za twórców gier z loot boxami. Uważają oni, że coś takiego narusza prawo hazardowe.

Grupa składająca się z 16 europejskich agencji oraz z Washington State Gambling Commission zgodziła się współpracować aby „zaradzić ryzyku wynikającemu z zacierającymi się granicami pomiędzy grami a hazadrem”. Połączenie sił ma oznaczać promowanie działań, które mają ochronić konsumentów, a w szczególności dzieci. Wśród gier, które pozwalają kupować i sprzedawać przedmioty za realne pieniądze, są CS: GO ze skinami czy FIFA 18 z Ultimate Team. To właśnie takie możliwości budzą największe obawy i są najbliżej hazardu.

Regulatorzy nie podjęli jeszcze oficjalnych działań przeciwko deweloperom, ale na pewno niedługo to się stanie. Holandia już zabroniła loot boxów w niektórych grach a Belgia uznała to jako nielegalna formę hazardu. Mimo to wielu deweloperów ma to wszystko za nic. Nie zdają sobie oni sprawy, że rzeczywiście ich loot boxy są formą hazardu.

Konsole nowej generacji mają tajemnice nawet przed wiceprezesem Bethesdy

Źródło: https://www.engadget.com/