WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Andrzej Sapkowski planuje powrócić do wiedźmina

Wiedźmińska historia jest zdecydowanie najbardziej rozpoznawalnym dziełem literackim z Polski. Na swoim koncie posiada już osiem pełnoprawnych książek, ale nawet taka dawka uniwersum stworzonego przez Andrzeja Sapkowskiego nie jest w stanie zaspokoić fanów z całego świata, którzy z nadzieją wypatrują kolejnych dzieł. No, teraz przynajmniej nie muszą czekać w niepewności, ponieważ Sapkowski potwierdził, że napisze kolejną książkę.

Wieść o tym wypłynęła prosto z tegorocznego Comic Conu w Warszawie. To właśnie tam Andrzej Sapkowski spotkał się z fanami na jednym z paneli i odpowiadał na szereg pytań. Jedno z nich dotyczyło kontynuacji historii z ostatniej części pięciotomowej sagi – Pani Jeziora. Autor stwierdził, że z pewnością nie będzie powracał do oficjalnego zakończenia przygód Geralta, dlatego jedyne, na co mogą liczyć fani, to prequel albo sidequel. Możemy więc oczekiwać czegoś w stylu Sezonu Burz i Ostatniego Życzenia albo pełnoprawnej, ciągłej historii poszerzającej naszą wiedzę o uniwersum. Niestety powściągliwy pisarz nie ujawnił żadnych szczegółów na temat nadchodzącego dzieła.

Będąc graczem, nie mogę nie docenić kunsztu trylogii z Geraltem w roli głównej od rodzimego studia CD Projekt Red, ale pod kątem fabuły książki Andrzeja są zdecydowanie górą. Pomimo tego jestem pewien, że wielu chętnie poczytałoby o dalszych przygodach Białego Wilka po dodatku ”Krew i Wino”. To jednak będzie jedynie marzeniem graczy, ponieważ Sapkowski kilkukrotnie wypowiadał się, że nie bierze pod uwagę historii opowiedzianej przez Redów. Tradycyjnie więc musimy uzbroić się w cierpliwość i czekać na kolejne szczegóły.

Źródło: Youtube