Ekspansji na kolejne rynki ciąg dalszy. Antec na tegorocznych targach Computex ogłosił wszem i wobec, że rozpoczyna produkcje swoich własnych modułów DDR4. Temu jednak przyświeca pewien cel…

… zysk, to przecież oczywiste. Nie boi się tego powiedzieć sam producent, który stwierdził, że najzwyczajniej chce zwiększyć dochody firmy „na klienta”. Nie celuje jednak w produkcje najwydajniejszych modeli, a czegoś, co po prostu dołoży kolejną propozycje na rynek. Ten Antec planuje podbijać za pośrednictwem aż czterech odmiennych od siebie serii modułów. Pierwsza z nich będzie dedykowana producentom składającym do kupy kompletne zestawy komputerowe, a trzy następne będą kierowane do trzech różnych segmentów. Mowa o wersjach budżetowych, mainstreamowych oraz tych dla entuzjastów.

Podczas gdy te pierwsze będą przyjmować tradycyjny wygląd, dwie najwydajniejsze serie otrzymają rozbudowane podświetlenie LED. Na laminacie pamięci Anteca znajdą się kości pamięci od wszystkich głównych producentów – Microna, SK Hynix i Samsunga. Ich dobór będzie zależał od wydajności egzemplarza. Mówimy więc o taktowaniach rzędu 3000 MH/s, ale seria 7 będzie ten próg przekraczać.

Antec nie ujawnił dokładnej daty wejścia na rynek, ale zapewnił dziennikarzy serwisu AnandTech, że będzie to jeszcze tego lata. A więc czekamy… tak bardzo, jak na spadek cen pamięci.

Źródło: anandtech.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej