[Notka sponsorowana]

Sieć LTE jest określana mianem czwartej generacji telefonii komórkowej. Żeby sprawnie działał internet, potrzebna jest odpowiednia oraz dostosowana do potrzeb użytkowników antena. Warto więc wiedzieć, czym się kierować przy wyborze dobrego sprzętu wspomagającego działanie sieci.

Anteny LTE są idealną pomocą dla operatorów różnych telefonii komórkowych. W zależności od rodzaju urządzenia ma ona lepszy zasiąg oraz zwiększa jakość świadczonych usług. Ponadto wzmaga przepustowość transmisji danych. Dzięki LTE możliwe jest osiągnięcie płynności danych, takich jak te w sieciach lokalnych usługodawców. Tego rodzaju sprzęt najlepiej kupować od sprawdzonych producentów, np. na stronie ivolta.pl.

Możliwości anten

LTE to mobilna sieć, której prędkość uzyskania informacji za pomocą fal radiowych wynosi 150 Mb/s w kanale o szerokości 20 MHz. Jednak technika przy tych parametrach jest bardzo elastyczna i dostosowywana do indywidualnych potrzeb użytkownika. Firma iVolta proponuje rozwiązania mające od 1,8 do 2,1 GHz. Można je dopasowywać według funkcjonalności sprzętu.

Sieci mogą być tworzone na sieciach posiadających od 700 MHz do 2,6 GHz. W LTE jest stosowana technika Multiple Input Multiple Output (MIMO), pozwalająca na przesyłanie sygnału za pomocą właśnie anteny. Dzięki możliwości pracy na wysokich częstotliwościach, sprawia, że internet jest znacznie szybszy niż dotychczas.

LTE dla zaawansowanych

LTE przeznaczone dla zaawansowanych użytkowników jest określane mianem Advanced. Metoda jest bardziej rozwinięta niż standardowa technika. Posiadacze kompatybilnego sprzętu mogą osiągnąć transfer nawet w granicach 300 Mb/s, a to przez agregację różnych pasm częstotliwości. W wyniku tego zwiększana jest prędkość wysyłania i pobierania. W sieć LTE Advanced kanał transmisyjny jest podzielony na dwa obszary. Pierwszy z nich jest używany do łączenia ze stacją bazową, a drugi do wysyłania z niej informacji.

Dlaczego stosować anteny?

W niektórych sytuacjach stacja bazowa jest oddalona od sprzętu mobilnego, czego efektem są problemy związane z siłą sygnału. Aby zapobiec takim sytuacjom, należy zamontować antenę. Wśród tych bardzo skutecznych znajdują się modele H4G oraz L4G MIMO / 15 dBi. Jednak nie jest to jedyny powód stosowania tych urządzeń zewnętrznych.

Często antena jest potrzebna, aby wymusić transmisję danych między modemem a stacją bazową. Ponadto sprzęt powinien być szerokopasmowy, dzięki czemu istnieje możliwość dołączania nowych pasm, a także agregacji. Warto więc wybrać takie urządzenie, które najlepiej będzie się sprawdzało nie tylko w domu, ale i w pracy.

[Notka sponsorowana]