WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Bez kategorii

Anti-Adblock Killer czyli adblockowa Incepcja

Anti-Adblock Killer to aplikacja pozwalająca na uzyskanie dostępu do stron… które blokują użytkowników używających Adblocka.

Internet to nie tylko źródło wiedzy. To też spory rynek zbytu dla reklamodawców, potrafiących wykorzystać nawet najmniejszą powierzchnię na stronie do zareklamowania czegoś. Fani estetyki, a przede wszystkim osoby, dla których problematyczne staje się przedzieranie przez setki wyskakujących okienek w celu dotarcia do interesujących ich informacji, wykorzystują więc rozmaite programy. Najpopularniejszy z nich, AdBlock, to już klasyka wśród aplikacji blokujących niechciane reklamy.

Oczywiście reklamodawcy nie pozostają dłużni swoim „wrogom” i potrafią wytoczyć w ich kierunku działa w postaci programów blokujących programy blokujące! Właśnie wtedy pojawia się coś, do czego nawiązuje tytuł tej wiadomości. Program blokujący programy blokujące programy. Czyli najprościej rzecz ujmując: oprogramowanie, które walczy z aplikacjami uniemożliwiającymi dostęp do stron osobom, które korzystają, np. z AdBlocka.

Anti-Adblock Killer pojawił się na GitHub i jest rozszerzeniem AdBlocka. Zapewne kwestią czasu jest pojawienie się reklam, którym nie będą straszne tego typu aplikacje. Należy też pamiętać, czy za wszelką cenę powinniśmy walczyć z problemem. W końcu strony internetowe często utrzymują się ze sprzedaży powierzchni reklamowej, a my, użytkownicy, otrzymujemy w zamian dostęp do szeregu informacji.

Czekamy więc teraz na programy blokujące programy blokujące programy blokujące programy blokujące programy blokujące programy blokujące programy blokujące programy blokujące … :)

[Źródło i grafika: digitaltrends.com]