AOC to firma, która zazwyczaj kojarzy się ze sprzętem do biur. Oczywiście nie jest to prawda – posiada ona także serię gamingową AGON, która bardzo prężnie rozwija się o nowe modele.

Właśnie zaprezentowany został monitor AGON AG251FB z odświeżaniem 240 Hz i wsparciem dla technologii G-Sync. Podcza targów Gamescom będzie miał on swój pierwszy debiut. Konstrukcja oparta została o matrycę TN o czasie reakcji 1 ms oraz przekątnej 24,5 cala. Monitor pracuje z rozdzielczością Full HD. Oprócz G-Sync posiada on także Ultra Low Blur, który minimalizuje rozmycia. Jest on także wyposażony w wieszak na słuchawki oraz technologie zmniejszające ilość niebieskiego światła jak i eliminując migotanie.

Na Gamescom zostanie zaprezentowana także inna konstrukcja, która będzie posiadała HDR oraz zakrzywioną matrycę QHD z czasem reakcji 0,5 ms. Jeszcze inny monitor, który wtedy zadebiutuje, będzie posiadał 27 calowy wyświetlacz o rozdzielczości 4K i odświeżaniu 144 Hz. AGON AG251FB trafi do sprzedaży w sierpniu tego roku a jego sugerowana cena wynosi 2 579 zł.

Źródło: Materiały prasowe

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej