WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Aplikacja na smartfony zdradziła Red Dead Redemption 2 na PC

Wraz z Red Dead Redemption 2 do sklepu Play i App Store trafiła aplikacja towarzysząca, dzięki której możemy całkowicie zrezygnować z interfejsu w grze. Jej pliki zdradzają jednak więcej, niż moglibyśmy przypuszczać. 

Dziś branżę obiegła wiadomość, że aplikacja na smartfony zdradziła Red Dead Redemption 2 na PC, obok której zwyczajnie nie można przejść obojętnie. Kod źródłowy wskazuje bowiem nie raz, a kilkanaście razy na przyszłą kompatybilność z wersją gry na PC. Wiele z nich zaledwie muska temat specyfiki PCtów, wskazując na różne ustawienia graficzne i podzespoły, ale takie rodzynki jak linijka odpowiedzialna za automatyczne łączenie się aplikacji (PARAM_companionAutoConnectIpPC), czy napędzane funkcją void (CommandIsPcVersion(void) 000000000166A12C) jasno wskazują na plany Rockstara. Te uwzględniają nawet gogle Oculus (PARAM_Oculus).

To już kolejny szczegół, dzięki któremu możemy pokładać wiarę w PCtową wersję RDR2. Ta byłaby nie tylko fenomenalną bazą dla porównań jakości pomiędzy sprzętem, ale również idealną okazją na podkręcenie zarobków studia. Gra celuje zapewne w ten sukces, co GTA V, czyli wydanie na wielu platformach. Mowa o premierze na PlayStation 4 oraz Xbox One i na ich następcach, o których ostatnio sporo się mówi. Na Red Dead Redemption 2 Rockstar może więc zarobić krocie, a furtkę do tego otworzy mu właśnie premiera gry na PC. Nawet jeśli tryb Online nie będzie się cieszył popularnością, to pełna wersja gry i tak sprzedałaby się na PC w rekordowych nakładach. Spójrzcie tylko na narzekania ze strony PCMasterRace’owców!

Czytaj też: Oferta RDR2 na PC była fałszywa, ale sklep wierzy w premierę

Źródło: RockIntel