Firma Corning stanie się odbiorcą pierwszej inwestycji z nowego Apple Advanced Manufacturing Fund, z którego zostanie przekazanych 200 milionów dolarów. 

Corning Inc., będące wieloletnim partnerem biznesowym Apple (dokładniej, została ona zawiązana przy okazji tworzenia pierwszego iPhone’a), wykorzysta uzyskane środki na technologię obróbki szkła głównie w zakładzie w Harrodsburg w Kentucky. W fabryce tej powstaje Gorilla Glass wykorzystywane w wielu smartfonach, jak ogłosiło Apple w piątkowym oświadczeniu. Część środków zostanie przeznaczonych na pokrycie kosztów funkcjonowania działu badań i rozwoju.

CEO Apple, Tim Cook, zapowiedział w maju, że jego firma planuje zainwestować co najmniej miliard dolarów, aby wesprzeć firmy zajmujące się zaawansowaną produkcją w Stanach Zjednoczonych, tworząc jednocześnie miejsca pracy w przemyśle. Prezydent Donald Trump był głośnym krytykiem działalności amerykańskich firm, a w szczególności Apple, które outsource’ują produkcję do zakładów poza granicami kraju.

Apple z dumą poinformowało, ze aktualnie gwarantuje pracę 2 milionom ludzi w USA, a partnerstwo z Corning dorzuci do tej puli kolejny tysiąc.

źródło: bloomberg.com | zdjęcie: corning.com