WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Apple odświeża iPody nowymi kolorami i usprawnieniami wersji touch

iPod jeszcze nie umarł, a Apple wcale nie zapomniało o jego istnieniu. Okazuje się, że iPod nano oraz iPod shuffle mają niedługo wzbogacić się o nowe wersje kolorystyczne, zaś iPod touch otrzyma usprawnienia pod względem parametrów.

W erze iPhone’ów oraz iPadów ciężko jeszcze mi uwierzyć, że ktokolwiek używa iPodów, ale skoro Apple zamierza wydać ich ulepszone wersje to widocznie jest na nie odpowiednio wysokie zapotrzebowanie na rynku. Stąd też iPod nano oraz shuffle otrzymają takie kolory jak ciemnoniebieski, złoty czy gorący różowy; poza kosmetycznymi zmianami, Apple nie zamierza w tej kwestii wprowadzać czegokolwiek specjalnego.

Lepiej potraktowany został za to iPod touch, który otrzyma przede wszystkim lepszy chip Apple A8, zwiększający ogólną wydajność w grach i nie tylko. Poza tym dodany zostanie również procesor M8 odpowiedzialny za pomiar ruchu oraz tylną kamerę 8 megapikseli. Wygląda na to, że touch chce konkurować jakością z niedawno wydanym iPhonem 6. Warto zaznaczyć, że ta linia produktów od Apple nie była w jakikolwiek sposób usprawniana przez całe trzy lata. Urządzenia touch będą kosztować od 199$ w wersji 16 GB (ok. 800zł) aż po 399$ w wersji 128 GB (ok. 1600 zł).

[źródło i zdjęcie: theverge.com]