Gigant technologiczny Apple potwierdził dzisiaj, że udało mu się nabyć startup DeskConnect, odpowiedzialny za aplikację Workflow.

Workflow należy do popularnej ostatnio dziedziny aplikacji pomagających w zorganizowaniu się w pracy na łamach wielu programów. Mimo tego, że nie ujawniono informacji o tym, ile Apple musiało za DeskConnect zapłacić, cena samego Workflow, która dotychczas wynosiła 3 dolary, zniknęła, a aplikację uczyniono darmową.

I taki stan rzeczy ma się utrzymać, według tego co rzecznik firmy przekazał VentureBeat w korespodencji mailowej. Aktualnie, aplikacja pozwala na ponad 200 akcji, a także wsparcie aplikacji Apple oraz programów stron trzecich, takich jak Dropbox, Evernote czy Facebook. Pod pewnymi względami Workflow przypomina Automator, aplikację, która łączy się z macOS Sierra, ale nie miała ona do tej pory swojego iOSowego odpowiednika.

Aplikacja Workflow zdobyła w roku 2015 nagrodę „Apple Design Award”, wielu zaś wymieniało ją wśród „najpiękniej zaprojektowanych appek roku”. Samo DeskConnect zostało założone w roku 2012 i miało to miejsce w San Francisco. Według informacji zamieszczonej na LinkedIn, na ekipę DeskConnect składa się dziewięć osób.

źródło: venturebeat.com | zdjęcie: idownloadblog.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej