W zeszłym roku firma Mattel tchnęła nowe życie w zabawkę View-Master wypuszczając ją w formie taniego headsetu do rzeczywistości wirtualnej, wraz ze wsparciem dla Google Cardboard oraz kompatybilnością z różnymi smartfonami. Teraz Apple nosi się z podobnym pomysłem.

Wyjryty właśnie przez użytkownika Reddita dbx001 niejaki „View-Master Virtual Reality Starter Pack” jest możliwy do zamówienia na stronie Apple, z opcją wysyłki do domu lub najbliższego salonu firmy. Jest to konsekwencja wzrastającego zainteresowania Apple kwestią VR, co wcześniej poskutkowało między innymi utworzeniem zespołu specjalistów z tej dziedziny.

Nie oznacza to, że na dniach ujrzymy prawdziwy headset Apple – jak na razie chodzi o to, że osobnicy z nostalgią wspominający rzeczonego View-Mastera mogą sobie sprawić jego nieco odświeżony odpowiednik za 30 dolarów. Nie da się zatem nie dostrzec, że Virtual Reality to kolejne pole, na które Apple ma zamiar wkroczyć, szczególnie, kiedy przytoczy się wypowiedź Tima Cooka, który nazwał tę technologię „fajną” i dysponującą „obiecującym potencjałem”.

[źródło i grafika: digitaltrends.com]

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej