WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

iPhone 8 bez przycisku Home? Apple pozbywa się kolejnych funkcji swoich nowych telefonów.

Premiera iPhone 7 wywołała wiele kontrowersji, a w szczególności decyzja o usunięciu złącza mini-jack 3.5mm z telefonu. Na horyzoncie rysuje się już następca tego modelu – iPhone 8, który według plotek nie będzie posiadał przycisku Home!

Zawsze przed premierą nowych urządzeń pojawia się mnóstwo spekulacji na temat ich funkcjonalności, specyfikacji, ceny czy wyglądu. iPhone 8 nie jest w tym przypadku niczym innym jak kolejnym gorącym tematem, który spędza sen z powiek niejednemu fanowi urządzeń z nadgryzionym jabłkiem. Dzisiejsza plotka jest całkiem ciekawa i poza usunięciem przycisku Home zawiera w sobie jeszcze inną informacje. Apple wreszcie zamierza zmienić proporcje ekranu na popularne dzisiaj 18,5:9.

Firma prawdopodobnie będzie korzystać w nowej odsłonie swojego urządzenia z optycznego skanera linii papilarnych, schowanego pod wyświetlaczem. Co to oznacza? Brak fizycznego przycisku Home, który był swoistym znakiem rozpoznawczym iPhonów. Jest to dość odważny krok, który na pewno nie spodoba się wielu użytkownikom Nie wiadomo jeszcze czy będzie on działał tylko w określonym miejscu czy też na całym ekranie, ani czy pozostanie aktywny cały czas tak, żeby nie musieć wybudzać ekranu przed odblokowaniem urządzenia. Skaner linii papilarnych na całym ekranie? Jak dla mnie bomba! Jednak jeżeli będzie to tylko ściśle określony punkt wyświetlacza to może przysporzyć wielu problemów. Fizyczne skanery są o tyle dobre, że jesteśmy je w stanie wyczuć. A jak nowy posiadacz iPhone ma poradzić sobie z bezbłędnym trafieniem w skaner? Będzie to wymagać wprawy!

Informacji o Jacku nie ma, ale zapewne urządzenie zostanie go pozbawione by firma mogła wciąż zarabiać na przejściówkach na port lightning. Teraz pozostaje nam tylko czekać na rozwój wypadków. Zapowiedź nowego iPhone’a 8 zapewne wkrótce, także zobaczymy co przyniesie czas.

Źródło: wccftech.com