WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Apple Watch pozna nasz humor. Wystarczy mu sposób naszego mówienia.

Każdy dzień potrafi być dla nas rollercoasterem emocji. Żyjemy w czasach, gdzie niepotrzebne napięcie jest czymś normalnym i co realnie potrafi odbijać się na naszych emocjach. Czasem nawet sami nie jesteśmy w stanie dokładnie określić, czy jesteśmy rozzłoszczeni, bądź też przygnębieni. Ta aplikacja na Apple Watch może nam w tym pomóc.

Wykrywanie emocji człowieka na podstawie jego głosu nie jest technologicznie czymś zupełnie nowym, ale nowość ta pojawia się po raz pierwszy w smartwatchach… a przynajmniej w Apple Watchu. Japońska firma Smartmedical z siedzibą w Tokio stworzyła prosty program – EmoWatch (nazwa mocno dwuznaczna). Śledzi on nasze samopoczucie przez to w jaki sposób odzywamy się do zegarka.

Wszystko to dzieje się dzięki skryptowi Empath, który jest w stanie stwierdzić, czy jesteśmy smutni, weseli, wściekli lub spokojni na podstawie wysokości tonu, głośności oraz prędkości z jaką wypowiadamy słowa. Następnie aplikacja zapisuje wszystkie te informacje i jest w stanie na ich podstawie sporządzić nam ładny wykres naszego humoru z dnia lub większego okresu czasu, chociażby miesiąca.

EmoWatch działa ze wszystkimi językami, ponieważ nie analizuje treści, lecz samą charakterystykę głosu po tym co mówi użytkownik i w jaki sposób to robi, nie tłumacząc przy tym wszystkich zdań na żywo. Brzmi zatem jak świetna propozycja dla każdego, kto ma ochotę podsumować swój dzień pod względem bardziej emocjonalnym.

[źródło i zdjęcie: thenextweb.com]