Aplikacja Steam Link, którą Valve udostępniło kilka dni za darmo szaleje już na smartfonach bazujących na systemie Android. Niestety posiadacze produktów Apple nie mogą jeszcze się nią cieszyć. Co zawiniło?

Darmowy Steam Link zadebiutował w sklepie Google Play prawie tydzień temu i zebrał naprawdę dobre oceny. Sama aplikacja jest dopiero dostępna w wersji Beta, a już trafiła na dyski ponad stu tysięcy telefonów. Wśród nich znalazło się ponad 4000 użytkowników, którzy ocenili w sumie aplikację na cztery i 2/10 gwiazdki. Duży odsetek niezadowolonych stanowią gracze, których sprzęt nie jest wykrywany albo działa niestabilnie, co jak na wczesną fazę testów jest jak najbardziej zrozumiałe. Swoich trzech groszy nie mogą niestety dorzucić posiadacze smarfonów od firmy Apple, która po trzech dniach debiutu aplikacji zablokowała ją w swoim sklepie.

Według oficjalnego ogłoszenia Phila Schillera, wiceprezesa ds. globalnego marketingu Apple, taka decyzja była spowodowana naruszeniem przez aplikację regulaminu. Mowa m.in. treściach generowanych przez użytkowników, mikropłatności oraz kodów. Można się w tym jednak doszukać zwyczajnego biznesu, w ramach którego Apple pobiera 30% dochodu z każdej płatności, które w przypadku Steam Linka są realizowane głównie na PCtach. Producent podjął już odpowiednie rozmowy z Valve i ma nadzieje, że zmieniony Steam Link zagości na iOS. Pomagają w tym nawet klienci, którzy stworzyli specjalną petycję, o tutaj.

Źródło: Wccftech

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!