WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

AS: Odyssey puszcza oczko w stronę Nintendo

Niektórzy szczęśliwcy mogą już bawić się w Starożytnej Grecji w ramach najnowszej gry Ubisoftu, czyli Assassin’s Creed Odyssey. W tak wielkim świecie zwyczajnie nie mogło zabraknąć Easter Eggów – jednego z nich odnalazł właśnie Paul Tamayo z serwisu Kotaku. Uważajcie jednak na spoilery… ale z gry Nintendo. 

Nie wiem jak Wy, ale ja wręcz uwielbiam nawet te najmniejsze Easter Eggi. Te nie tylko przypominają nam, jak wiele czasu spędziliśmy w wirtualnym świecie, z którego pamiętamy najmniejsze smaczki, ale również łączą poniekąd branże gier i pokazują, że nie są to „sztywne twory”, które nie pozwalają sobie na odrobinę luzu. Nie zabrakło tego w ekipie deweloperów Ubisoftu, którzy umieścili na jednej z małych wysepek nawiązanie do najpopularniejszej gry na Nintendo Switch.

AS: Odyssey puszcza oczko w stronę Nintendo

Mowa oczywiście o The Legend of Zelda: Breath of the Wild. To właśnie w tej produkcji znajdziemy rozsiane po świecie zagadki „Korok Seed”, których rozwiązania może podjąć się gracz. W zamian za to dostaje specjalne punkty, które niestety nie wpadają na konto naszego protagonisty w Assassin’s Creed Odyssey. Tamtejsze nawiązanie jest banalnie proste i przedstawia wyłącznie maleńką figurkę z liściem otoczonej kamieniami. Serwis Kotaku skontaktował się z Ubisoftem i potwierdził, że to rzeczywiście puszczenie oczka w stronę Nintendo.

Najnowszy Spider-Man zawiera najsmutniejszy Easter egg w historii

Źródło: Kotaku 
Zdjęcia: Kotaku