WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

ASRock Phantom – seria nowych, autorskich Radeonów nadciąga

O wejściu firmy ASRock na rynek kart graficznych wiedzieliśmy już kilkanaście dni temu z oficjalnej zapowiedzi i licznych przecieków. Te ponownie dają o sobie znać, ale tym razem ujawniają nieco więcej.

Do poniższych zdjęć i informacji dotarł jeden z użytkowników forum LinusTechTips dokładnie w tym wątku. Twierdzi, że grafiki skopiował z grupy na Facebooku, która zrzesza fanów marki i detalicznych handlowców ASRocka. Jednemu z nich szef z pewnością natrze uszy, ponieważ przedpremierowo udostępnił zdjęcia nadchodzących autorskich modeli kart graficznych z serii Phantom. Wcześniejsze plotki ponownie się potwierdziły, ponieważ producent zdecydował się na wsparcie oferty AMD za pośrednictwem pięciu niereferencyjnych modeli z całej serii Radeon RX 500.

Najmocniejsze z nich, czyli RX 580 i RX 570 będą występować z masywnym radiatorem owiewanym przez dwa wentylatory. Jednak do sprzedaży trafi również jedno-wentylatorowa wersja RX 570 oraz znacznie mniejsze konstrukcje RX 560 i RX 550 w formacie Mini-ITX. Wszystkie zostały utrzymane w specyficznym, czarno-białym i prostym wzornictwie, który – łagodnie mówiąc – nie powala. Może jednak wynagrodzi to cena? Tą mamy poznać już wkrótce, a sama seria Phantom ma zadebiutować w drugim kwartale 2018 roku.

Źródło: videocardz.com