Prawie tydzień temu zadebiutował na rynku Assassin’s Creed Odyssey. Z jednej strony najbardziej rewolucyjna, a z drugiej najbardziej odchodząca od swoich korzeni część okazała się jednak hitem i już teraz przebiła popularnością poprzednika (Origins) na Steamie.

Tym razem nie będzie o bestsellerowym wymiarze i pochlebnych opiniach Assassin’s Creed Odyssey, ale statystykach z platformy Valve. Okazało się, że najnowsza gra Ubisoftu przewyższyła o około 33% swojego poprzednika… i to w tak ważnym elemencie, jak obecnych w danym momencie graczy. W ubiegłą niedzielę po Antycznej Grecji biegało w tym samym czasie prawie 62 tysięcy graczy, podczas gdy Origins mógł się pochwalić nieco ponad 41 tysiącami.

Assassin's Creed Odyssey cieszy się większą popularnością od AC: Origins

Ponadto Geoffroy Sardin, starszy wiceprezes sprzedaży i marketingu Ubisoftu stwierdził, że Assassin’s Creed Odyssey jest najlepiej sprzedającą się odsłoną serii na obecnej generacji konsol. Uważa również, że ta odsłona będzie jedną z najbardziej dochodowych z całego cyklu. Nic w tym jednak dziwnego, bo jeszcze na długo przed premierą, zalewały nas informacje o długim wspieraniu gry. Fani tej części Assassin’s Creed mogą więc liczyć na masę zawartości „end-game” oraz liczne aktualizacje, dodatki i rozszerzenia. Co tu dużo mówić, Assassin’s Creed Odyssey przewyższa poprzednika… i to pod wieloma kątami.

Czytaj też: Season Pass w Assassin’s Creed: Odyssey

Źródło: Wccftech, PCGamer
Zdjęcia: PCGamer

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej