WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Assassin’s Creed Odyssey – kilka słów o elementach RPG

Czekacie na Assassin’s Creed Odyssey? Jeśli spodobała Wam się odsłona Origins, to jestem tego pewny. Nawet ja (odwieczny sceptyk co do serii Assassin’s Creed) zaciekawiłem się produkcją przez większy nacisk na elementy RPG, o których właśnie porozmawiali twórcy.

Od dawna wiemy, że Assassin’s Creed Odyssey nie będzie tradycyjną odsłoną serii. Dla jednych to dobrze, a dla drugich niekoniecznie – mnie z kolei zastanawia, dlaczego przy tak radykalnych zmianach Ubisoft nie zdecydował się na zamianę nazwy serii, która odeszła już przecież od korzeni i nie zapowiada się, że do nich wróci. Twórcy w najnowszym i jednocześnie pierwszym materiale na temat gry rzucili nieco więcej światła na kwestie RPG. Nie ominięto tym samym roli romansów.

Chyba najczęściej wspominanym w powyższym filmie był nacisk na wybory. Tych ma być wiele, a wpływ znacznej ich części na grę mamy odczuwać na własnej skórze. Nie ważne, czy dotyczą akurat misji pobocznych, czy fabularnych – najczęściej przyjdzie nam zdecydować o sposobie rozwiązania konfliktu i opowiedzenia się za jedną ze stron (głównymi będzie Sparta i Ateny). Wiele z misji będzie miało realny wpływ na przebieg tworzonej przez nas historii. Romansowanie z napotkanymi NPCtami jednak nie będzie specjalnie ważne w kontekście zakończenia, więc nie możemy liczyć na sypanie z ważnymi osobistościami tamtejszych czasów.

Feudalna Japonia w następnym Assassin’s Creed?

Źródło: YouTube
Zdjęcia: YouTube