WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Assassin’s Creed Odyssey trafi na konsolę Switch

Nintendo zapowiedziało właśnie, że nadchodzący hit Ubisoftu, czyli Assassin’s Creed Odyssey trafi na konsolę Switch. Nie będzie to jednak taka zwyczajna wersja, ponieważ gra będzie streamowana na urządzenie.

Nic w tym dziwnego, ponieważ Assassin’s Creed Odyssey zdecydowanie nie należy do najmniej wymagających produkcji. Dopiero GTX 970 zapewnia odpowiednią moc obliczeniową, aby pociągnąć grę w 30 FPS w Full HD. Oczywiście na PlayStation 4 oraz Xbox One takiego problemu nie będzie. Jednak pod maską tych konsol siedzi zdecydowanie lepszy sprzęt, niż ten w Switchu. Nintendo zdecydowanie chciało jednak ugościć produkcje Ubisoftu „u siebie” i zdecydowało, że gra będzie zwyczajnie streamowana… ale wyłącznie na terenie Japonii. Zupełnie jak Resident Evil 7, którego streamowanie na Switcha rozpoczęło się na początku bieżącego roku i podobno działało sprawnie.

Inne kraje będą musiały poczekać do momentu, kiedy firma odpowiednio rozwinie swoją sieć w Ameryce Północnej oraz Europie. Oczywiście to, że Assassin’s Creed Odyssey trafi na konsolę Switch nie będzie takie idealne. Gracze będą musieli zapewnić sobie odpowiednie połączenie z siecią, więc granie w terenie raczej nie będzie należało do najlepszych pomysłów. Tak czy inaczej, będzie to pierwszy Assassin’s Creed, który trafi na sprzęt Nintendo od 5 lat. W 2013 bowiem na Wii U zawitał Assassin’s Creed IV: Black Flag.

Season Pass w Assassin’s Creed: Odyssey

Źródło: Wccftech
Zdjęcia: Wccftech