WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Asus jako pierwszy pokazuje karty oparte na 1080 Ti

Zaledwie kilka dni temu Nvidia zapowiedziała kartę graficzną GTX 1080 Ti a już pierwszy producent pokazał swoje własne modele. Jest nim Asus i zaprezentował on wersję Turbo oraz Strix.

Pierwsza z nich nosi pełną nazwę ASUS GeForce GTX 1080 Ti TURBO (TURBO-GTX1080TI-11G). Jest to budżetowa wersja, której konstrukcja jest podobna do Founders Edition. Bazuje ona także na wersji referencyjnej. Nie wiadomo czy będzie ona wydajniejsza od Founders Edition, jednakże cena jest an jej poziomie- 699$.

Kolejna karta ma nazwę ASUS GeForce GTX 1080 Ti STRIX (ROG-STRIX-GTX1080TI-O11G-GAMING). Jest to już topowy model producenta, który z pewnością zostanie podkręcony. Chłodzenie jest typowe dla kart z serii Strix więc będzie ono posiadało trzy wentylatory i pełne podświetlenie, zapewne Aura. Ceny tego modelu jeszcze nie znamy.

Wraz z premierą 1080 Ti muszą spaść ceny pozostałych konstrukcji. Ciekawe, jak mocno obniżą je firmy. Także interesujące jest czy jakiś producent zdecyduje się na wypuszczenie specjalnej wersji nowej grafiki. Jak widzimy, tą firmą z pewnością nie będzie Asus.

Źródło: https://videocardz.com/

Zdjęcie: https://www.asus.com/