WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Asus jako pierwszy zaprezentuje laptopy z cpu Ryzen

Jakiś czas temu AMD zapowiedziało, że laptopy z procesorami Ryzen trafią na rynek w trzecim kwartale tego roku. Okazuje się, że na pierwsze zapowiedzi nie będziemy musieli czekać aż tak długo. W nowym filmie Asus zapowiada właśnie taką konstrukcję.

Film nie mówi wiele, ale to wystarczy aby zacząć oczekiwać większej ilości informacji. W wideo widać laptopa na tle loga Ryzen i opis: „Coś się obudziło”. Film zawiera także hashtag Computex2017 więc pewnie na tych targach będą zaprezentowane pierwsze konstrukcje.

Zaprezentowany sprzęt będzie zaprezentowany pod marką ROG. Oznacza to, że będą to najwydajniejsze konstrukcje przeznaczone dla graczy. W trzecim kwartale tego roku pojawią się także pełnoprawne APU, co było do przewidzenia. Jednakże nie ma co liczyć, na szybkie wprowadzenie kart Vega do laptopów. Ich premiera jeszcze się nie odbyła, a patrząc na CPU zapewne parę miesięcy po niej grafiki trafią na rynek. Ciekawe, czy AMD dobrze dostosuje procesory do rynku laptopów – tam także od dawna Intel nie ma sensownej konkurencji.

Źródło: http://pcworld.com