WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Asus prezentuje grafiki z serii Vega

Zaledwie wczoraj pisaliśmy o premierze kart Vega a już Asus zaprezentował oficjalnie pierwszą grafikę z tej serii. Nosi ona nazwę Strix RX Vega64 i posiada ona wszystkie udogodnienia, które obecne były w innych kartach z serii Strix.

Grafika chłodzona jest za pomocą trzech wentylatorów Wing-Blade oraz przy wykorzystaniu technologii MaxContact. W jej skład wchodzi miedziany radiator oraz większa powierzchnia styku z gpu w porównaniu do konkurencji. Dodatkowo, grafika posiada o 40% większą powierzchnię radiatora co umożliwia cichszą pracę i lepsze oddawanie ciepła. Strix RX Vega64 posiada także wysoką jakość wykonania. Świadczy o tym technologia Auto-Extreme (100% automatyczny proces produkcyjny) oraz komponenty Super Alloy Power II.

Karta także pięknie się prezentuje. Dzięki oświetleniu Aura RGB będzie można dopasować je do innych podzespołów a także w pełni spersonalizować. Wraz z grafiką otrzymuje się roczną licencję na XSplit Gamecaster, która ułatwia strumieniowanie lub nagrywanie rozgrywek. Wraz z tą grafiką debiutują pozostałe, takie jak ASUS RX Vega64 Water Cooled Edition (wersja z chłodzeniem cieczą) oraz ASUS RX Vega64 Air Cooled Edition (wersja z chłodzeniem powietrzem). Karty będą dostępne w sprzedaży od początku września natomiast ceny pojawią się w połowie sierpnia.

 Źródło: Materiały prasowe