WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Asus i jego propozycja laptopa z procesorem od AMD

Niedawno pisałem, że Asus jako pierwszy producent zaprezentuje laptopy z procesorami Ryzen. Spodziewałem się, żę odbędzie się to na targach Computex. I miałem rację – zobaczcie, jak będą one wyglądały.

Notebooki należą do serii Strix, czyli tej, gdzie liczy się przede wszystkim wydajność. ROG Strix GL702ZC będzie posiadał Ryzena 7 1700, czyli 8 rdzeniowe i 16 wątkowe cpu. Brak wersji procesora z X jest spodziewany – X oznacza eXtended Frequency Range, czyli przyspieszanie pracy procesora w przypadku odpowiednich warunków temperaturowych. W laptopach często zauważalne jest zjawisko throttlingu (obniżenia częstotliwości zegarów pod obciążeniem) więc podejrzewam, że nie da się stworzyć odpowiednich warunków do przyspieszenia pracy cpu. Co ciekawe, w laptopie zastosowany został procesor desktopowy.

Cpu współpracuje z grafiką także od AMD – RX580. Oprócz tego laptop ma matrycę o przekątnej 17,3 cala, rozdzielczości pracy full HD oraz obsługą FreeSync. Zapewne nie jest to pierwsza ani ostatnia tego typu konstrukcja. Szkoda tylko, że nie zobaczyliśmy nic z wykorzystaniem APU od AMD.

Źródło: https://www.techpowerup.com/