Asus bardzo mocno wybija się w kolejnych częściach komputerowych. Niedawno bardzo mocno wzrosła sprzedaż ich smartfonów a teraz okazuje się, że firma przewodzi także w laptopach dla graczy. Zostały właśnie opublikowane dane na ten temat i Asus zdecydowanie prowadzi, zaraz przed MSI.

Według raportu opublikowanego przez DigiTimes na świecie sprzedało się około 4,5 miliona laptopów gamingowych. Oczekuje się także, że liczba ta wzrośnie o nawet 15% do końca 2017 roku. Notebooki High-endowe wyceniane są na poziomie powyżej 1799$, średniej klasy kosztują pomiędzy 1499 a 1799$ a najtańszy przedział wynosi od 1000 do 1499$. Na szczęście firmy takie jak Asustek, MSI, LEnovo czy HP uruchomiły sprzedaż laptopów dla graczy w cenie od 799 do 999$.

Spośród tej liczby aż 1,2 miliona laptopów sprzedał właśnie Asus. Druga firma, MSI, sprzedała ich pomiędzy 800 a 850 tysięcy. Jest to także duża ilość, ale sami widzicie, jaka jest między nimi dysproporcja.

Jak sami widzicie, ciągle aby kupić wysokowydajnego laptopa należy wydać 2-3 razy tyle co na komputer stacjonarny o podobnej wydajności. Taki stan utrzymuje się od kilku lat i nie zanosi się na to, aby w najbliższej przyszłości miało się to zmienić.

Źródło: http://www.digitimes.com, http://www.kitguru.net/

Zdjęcie: https://www.asus.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej