WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Atlas – twórcy ARK: Survival Evolved spróbują sił w pirackich klimatach

Od czasu do czasu zastanawiam się, czy wielkie studia celowo organizują „przypadkowe” przecieki, aby dwukrotnie zrobić szum o swojej produkcji, czy rzeczywiście nieodpowiedzialni pracownicy nie są w stanie dopilnować prostych publikacji. Tym razem na kanale Wildcard pojawił się trailer gry Atlas, który został już usunięty, ale tym samym zapisany przez czujnych graczy. Nie liczcie więc na najlepszą jakość.

Pomimo tego, że nie mamy żadnych szczegółów na temat produkcji, to ujawniona zapowiedź pokazuje całkiem sporo. Zdecydowanie najłatwiej jest zauważyć wszechobecny piracki klimat przejawiający się w charakterystycznych ujęciach. Żeglowanie po spokojnym oceanie, bitwy morskie, a nawet abordaże nie pozostawiają żadnych złudzeń. Wygląda jednak na to, że produkcja będzie znacznie bardziej rozbudowana od takiego Sea of Thieves od Rare.

Wskazują na to bijatyki na pięści, specjalna amunicja przypominająca Dziki ogień rodem z Gry o Tron, a nawet krótki timelaps z budowy okrętu na przystani. Całość wydaje się momentami drewniana pod kątem animacji, ale wizualnie prezentuje się naprawdę ciekawie. Zwłaszcza w lasach, które przyjdzie graczom zapewne odwiedzić w nieodzownym elemencie rozgrywki, czyli eksploracji.

Nie znamy jednak szczegółów na temat premiery, ceny, przybliżonej prezentacji (prawdopodobnie targi Gamescom/PAX), a nawet gatunku, pod jaki to podepnie się Atlas. Czy Wildcard, twórcy ARK: Survival Evolved wiedzą co robią? Sam nie wiem, ponieważ pirackie klimaty są taką niszą, jak te dotyczące Dzikiego Zachodu. Fani oczywiście się znajdą, ale wyzwaniem dla studia będzie ich utrzymanie. Nie trzeba przypominać problemów z zawartością, z jaką boryka się Sea of Thieves.

Do nadal popularnego Pokemon GO zmierza tryb PvP

Źródło: YouTube
Zdjęcia: YouTube