Możecie nie kojarzyć firmy AT&T, bo jest to przedsiębiorstwo telekomunikacyjne świadczące usługi głównie w USA. Na pewno jednak znacie Time Warner, pod którego skrzydłami znajdują się takie firmy jak Turner, Warner Bros., CNN, TBS, TNT czy HBO. Przytaczam obie te korporacje nie bez powodów, ponieważ AT&T za potężną sumę 85.4 miliardów dolarów właśnie wykupiło całe Time Warner. 

Dla wielu osób ruch ten wydawać może się nierozsądny, choć po krótkim przemyśleniu sprawy, łatwo dostrzec opłacalność tejże transakcji. Mamy rok 2016 i widać już stopniowe odchodzenie od tradycyjnej telewizji. Masa przeróżnych show czy seriali oglądane jest teraz „na żądanie” w domach przez internet. Prosty przykład – AT&T w tym momencie może wprowadzić bardzo korzystne pakiety abonamentowe dające dostęp, chociażby do HBO GO. Telekomunikacyjny moloch pomija przy tym wszelkie opłaty licencyjne, które teraz będzie bezlitośnie pobierał od konkurencji. Jeśli doliczymy do tego fakt, że AT&T zamierza wkrótce wprowadzić na rynek sieć 5G, to tak bogata biblioteka mediów dostępna na rozpędzenie sprzedaży tejże usługi, wydaje się potężnym asem w rękawie.

Oczywiście Time Warner nie stanie się od razu częścią AT&T. Dopięcie transakcji może jeszcze potrwać cały rok, przynajmniej tak twierdzą eksperci wspomnianej firmy telekomunikacyjnej. To spory krok dla AT&T, który pozwoli im lepiej wejść w nadchodzącą wielkimi krokami erę streamowania wszelkich multimediów.

źródło: engadget.com | zdjęcie: digitaltrends.com

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej