Samochodowa architektura przyszłości otrzymała zielone światło: Oliver Blume i Rupert Stadler, prezesi zarządów Porsche AG oraz AUDI AG, planują jeszcze bliższą współpracę obu firm. Ich nowa inicjatywa powstała z myślą o kształtowaniu wspólnej przyszłości mobilności.

Efektywne wykorzystanie zdolności rozwojowych pozwoli wzmocnić potencjał w zakresie elektryzacji, cyfryzacji i jazdy autonomicznej – a to zwiększy konkurencyjność, tak aby obie firmy mogły optymalnie wykorzystać możliwości przyszłych generacji modeli i skuteczniej sprostać wyzwaniom.

„Razem dokonamy szybszego postępu w wyścigu o mobilność jutra. Możemy wykorzystać wiedzę i doświadczenie obu firm i osiągnąć pozytywne efekty synergii. Będziemy współpracować wszędzie tam, gdzie będzie miało to sens. Ale starannie zadbamy również o zachowanie zróżnicowania naszych marek. Porsche to zawsze Porsche i tak pozostanie w przyszłości.”

– Oliver Blume, prezes zarządu Porsche AG.

„Najlepsze »mózgi« obu firm wspólnie wyznaczą technologiczny kurs na przyszłość. Łączy nas wiele wspólnych wartości, przede wszystkim pęd do opracowywania najlepszych rozwiązań i najlepszej oferty dla klientów.”

– Rupert Stadler, prezes zarządu AUDI AG.

Kooperacja z Grupą Volkswagen nie jest niczym nowym – firmy Audi, VW i Porsche od wielu lat z powodzeniem współpracują w obszarze budowy SUV-ów. W ramach nowego projektu rozwojowego Porsche i Audi określają swoje pozycje na najbliższą dekadę. W najbliższych miesiącach połączone zespoły obu firm przygotują konkretny zakres współpracy i stworzą mapę drogową obowiązującą aż do 2025 r. Ich kooperacja ma koncentrować się przede wszystkim na wspólnym rozwoju architektury samochodów, modułów oraz komponentów. Prace projektowe będą prowadzone w różnych obszarach, a każdy z nich będzie wspólnie kierowany przez przedstawicieli obu marek.

Źródło: materiały prasowe

Źródło grafiki: Motor Trend Channel/YouTube

Kolejny artykuł znajdziesz poniżej