WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Nauka

Autobus szkolny Lockheeda Martina „zabiera” dzieci na Marsa

Program Generation Beyond prowadzony przez firmę Lockheed Martin to inicjatywa która chce „zachęcić nowe pokolenie wynalazców i odkrywców do podjęcia karier w zakresie STEM” (Nauka, Technologia, Inżynieria, Matematyka). Co może działać lepiej na wyobraźnię najmłodszych niż przejażdżka autobusem, która symuluje jazdę po powierzchni Marsa?

Gdy pasażerowie autobusu Mars Experience wyglądają przez okna, ich oczom ukazuje się wirtualny krajobraz marsjański, którego ruch zsynchronizowany jest z jazdą autobusu. Łącznie zobaczyć można ponad 500 kilometrów kwadratowych powierzchni czerwonej planety. Lockheed Martin twierdzi, że symulacja powstała w oparciu o oprogramowanie stosowane przy produkcji „najnowocześniejszych gier video” – czyli można oczekiwać miłej dla oka grafiki.

Autobus będzie przemierzał Stany Zjednoczone, tak by jak najwięcej dzieci mogło z niego skorzystać. Trzeba przy tym zauważyć, że nie stanowi jedynego projektu realizowanego w ramach inicjatywy Generation Beyond. Firma dostarcza również darmowe materiały dla nauczycieli do prowadzenia zajęć o tematyce kosmicznej. Ponadto, stworzona została aplikacja, która na bieżąco informuje o tym, jaka na Marsie panuje pogoda.

https://youtu.be/X5JTb_7qv78

[źródło i grafika: engadget.com]