WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Autonomiczna ciężarówka wykonała pierwszy kurs

W zeszły czwartek po raz pierwszy autonomiczna ciężarówka dostarczyła swoją dostawę. Transportowała ona 50 000 puszek Budweisera przez ponad 190 km w USA. Jest ona własnością Otto, firmy która zajmuje się właśnie autonomicznymi ciężarówkami. Co ciekawe ostatnio firma została zakupiona przez Ubera. Otto posiada 5 takich ciężarówek. Każda posiada mnóstwo kamer, czujników oraz prowadzona jest przez własny system pilotażowy.

Dostawa zaczęła się w Loveland w Kolorado. Następnie przez ponad 190 km ciężarówka wiozła towar do Colorado Springs, gdzie kierowca przejął nad nią kontrolę. Czynnik ludzki był potrzebny do zważenia ciężarówki oraz oczywiście monitorowania drogi. Co ciekawe została ona zatrzymana przez patrol policji i wtedy także interwencja kierowcy była niezbędna.

Tego typu akcje pokazują, że świat w którym nie trzeba będzie kierować pojazdami zbliża się coraz bardziej. Oczywiście zawsze będzie musiał być trzeźwy kierowca, który w każdym momencie przejmie kontrolę ale i tak powinno to choćby znacznie zredukować wypadki na drogach.

Źródło: http://www.eteknix.com/