WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Moto

Autonomiczny samochód firmy Ford wygląda najzupełniej normalnie

Gigant motoryzacyjny Ford postanowił podzielić się pierwszymi zdjęciami zmodyfikowanego modelu Fusion, a więc hybrydowego samochodu przygotowanego do autonomicznej jazdy.

Nowa odsłona Fusion Hybrid bazuje na wcześniej zaprezentowanej platformie, ulepszonej poprzez zaimplementowanie sprzętu potrzebnego do autonomicznej jazdy (takiego jak choćby kamery), sporych rozmiarów komputera oraz regulatorów elektrycznych, które prezentują jakość „bliską do ogłoszenia gotowości do produkcji masowej”. Gotowość bojową zgłasza również LIDAR Puck, produkowany przez firmę Velodyne, w którą Ford niedawno zainwestował 150 milionów dolarów.

Kamery i urządzenia pochodne zostały zgrabnie wbudowane w dach, przez co cały samochód nie krzyczy „patrzcie na mnie, jestem pojazdem autonomicznym!”. Od poprzedniej odsłony autonomicznego Fusion Hybrid Fordowi udało się zredukować liczbę LIDARów z czterech do dwóch, co ma w żaden sposób nie wpłynąć na zakres wizji wehikułu. Potężny komputer zamontowany w bagażniku jest zdolny do przetworzenia terabajta danych w godzinę, potrzebnych do nawigacji, rozpoznawania obiektów, wykorzystywania sztucznej inteligencji, analizy przestrzennej, a także wielu innych funkcji.

W planach jest produkcja dziewięćdziesięciu takich pojazdów w ciągu najbliższych kilku lat i dokładne testowanie ich na terenie Arizony, Kalifornii i Michigan.

źródło: engadget.com