WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Technowinki

Autorska seria kart graficznych Phantom Gaming od ASRocka

Na początku marca świat obiegła informacja o planach ASRocka co do rynku kart graficznych. Długo nie musieliśmy czekać na pierwszą oficjalną i zarazem tajemniczą zapowiedź serii Phantom Gaming.

Tym razem filmik zaprezentował sam producent na swoim Twitterze. Jednak zawarte tam informacje są dawkowane w bardziej powściągliwy sposób, niż szczegóły, jakimi raczy nas CD Projekt Red na temat prac nad Cyberpunkiem 2077. W skrócie karty graficzne z serii Phantom Gaming mają być: ”szybkie”, ”tajemnicze” i ”nieobliczalne”. Na krótkich, stonowanych ujęciach możemy dojrzeć stylistykę charakterystyczną dla rynku gamingowego, więc kwestia przeznaczenia produktów ASRocka w końcu się wyjaśniła. Początkowo bowiem myślano, że te będą przeznaczone do koparek kryptowalut, ale przeczy temu nawet sama nazwa.

Możemy tylko spekulować na temat modeli rdzeni graficznych, w jakie wyposażył się producent, więc teraz przechodzimy do z pewnością najciekawszego momentu wszystkich newsów. Na jednym ze zdjęć możemy dostrzec pojedyncze, 8-pinowe złącze zasilania, co wskazuje, że próżno oczekiwać autorskich modeli prądożernych konstrukcji, jakimi jest AMD Vega i GTX 1080 Ti. Wygląda też na to, że obudowa zostanie wykonana z metalu, a chłodzeniem zajmą się wyłącznie dwa wentylatory. Tradycyjnie na więcej szczegółowych informacji przyjdzie nam trochę poczekać.

Źródło: videocardz.comtwitter.com