WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Autorzy EVE: Valkyrie – kondycja VR jest słaba

Jaka jest kondycja VR? Jak technologia radzi sobie na rynku? Na te pytania odpowiedział twórca EVE: Valkyrie.

Swoje zdanie na temat rynku wirtualnej rzeczywistości przedstawił Hilmar Petursson. Jest to szef CCP Games, które w początkowej fazie sprzedaży sprzętów VR przygotowało tytuł EVE: Valkyrie. Niestety, dowiedzieliśmy się, że do 2018 roku nikt w CCP Games nie będzie już pracował nad nowymi grami pod wirtualną rzeczywistość. Jaki jest tego powód?

Spodziewaliśmy się, że rynek wirtualnej rzeczywistości będzie w tej chwili trzy razy większy, niż jest aktualnie. Nie da się na tym zbudować biznesu.

Hilmar Petursson wspomniał również, że widzi pewien ratunek dla technologii VR. Jego zdaniem wszystko jest w rękach takich urządzeń jak Oculus Quest, które umożliwiają zabawę bez potrzeby podpinania wielu kabli, które się za nami ciągną. Producent zwraca również uwagę na dane sprzedażowe.

Ważną rzeczą dla nas jest to, abyśmy widzieli, ilu użytkowników naprawdę korzysta z gogli wirtualnej rzeczywistości. Wiele osób kupiło takie zestawy, aby je wypróbować. Ilu z nich aktywnie korzysta ze sprzętu? Zgodnie z naszymi danymi – nie jest to zbyt dużo ludzi.

Przyszłość VR stoi zatem pod znakiem zapytania. Z jednej strony mamy w miarę poprawną sprzedaż PlayStation VR, ale inne firmy przędą coraz słabiej. Czy PlayStation 5 i PlayStation VR 2 odmienią los młodej technologii? Trzeba czekać. Lub zagłosować portfelem.

Czytaj też: EVE na smartfony – oto EVE: Echoes

Źródło: playstationlifestyle.net