WRÓĆ DO STRONY
GŁÓWNEJ
Rozrywka

Avengers: Infinity War powalczy o nominacje do Oscara

Avengers: Infinity War było jednym z największych widowisk ostatnich lat. Zrealizowano go z ogromnym rozmachem i z wielką dbałością o szczegóły. Nie dziwi więc fakt, że Avengers: Infinity War powalczy o nominacje do Oscara. Zaskakująca jest jednak ilość kategorii.

Trzecia część Avengersów zarobiła przeszło 2 miliardy dolarów stając się tym samym największym hitem komercyjnym Disneya w tym roku. Jednocześnie tak spektakularny wynik plasuje go tuż za podium w zestawieniu najbardziej dochodowych filmów na świecie. Pierwotnie, w pogoni za Oscarem, Infinity War miało brać udział tylko w kategorii najlepszych efektów specjalnych. Disney jednak stwierdził, że to za mało. W efekcie Avengers: Infinity War powalczy o nominacje do Oscara aż w jedenastu kategoriach! Jak widać, studio okazuje również swoje uznanie dla braci Russo.

Najlepszy reżyser,

Najlepsze zdjęcia,

Najlepsza scenografia,

Najlepsza charakteryzacja i fryzury

Najlepsze kostiumy,

Najlepszy scenariusz adaptowany,

Najlepszy montaż,

Najlepsza muzyka oryginalna,

Najlepszy dźwięk,

Najlepszy montaż dźwięku.

Jak się okazuje, Infinity War to nie jedyny film Marvela walczący o nominacje. Drugim jest Czarna Pantera i szacuje się, że w tym wypadku jest spora szansa na nominację. Zwłaszcza, że ten film zgłoszono aż w czternastu kategoriach. Wygląda na to, najbliższa ceremonia rozdania Oscarów odbędzie się pod superbohaterską gwiazdą.

Czytaj też: Nowe stroje w Avengers 4?

Źródło: www.comicbookmovie.com