Wygląda na to, że zebranie na ekranie najbardziej znanych dla filmowych produkcji Marvela bohaterów było strzałem w dziesiątkę. Avengers: Wojna bez granic, czyli owoc współpracy wytwórni Walt Disney Pictures i Marvel Studios okazał się rekordzistą pod kątem szybkości uzyskiwanego przychodu.

Dzieło kinematografii Avengers: Wojna bez granic pobiło bowiem przychód wszystkich dotychczasowych premier filmowych w pierwszych 264 godzinach po debiucie. Jedyne 11 dni zajęło mu zainkasowanie 1,16 miliardów dolarów na koncie, które w najbliższym czasie wzbogaci kolejna pokaźna sumka. Wszystko przez oficjalną premierę w chińskich kinach, która odbędzie się dopiero 11 maja (w najbliższy piątek).

Avengers: Wojna bez granic

Warto przypomnieć, że dotychczasowym rekordzistą w tej dziedzinie były Gwiezdne Wojny: Przebudzenie Mocy z 2015 roku, który osiągnął pułap 1 miliarda dolców w 12 dniu po premierze. Możemy być jednak pewni, że po najbliższym weekendzie dochód skierowany do kieszeni producenta drastycznie spadnie. Jak podaje serwis GameSpot w USA Avengers: Wojna bez granic przyciągnęła w drugi z kolei weekend aż 56% mniej żądnych widowiska klientów. Szkoda, bo do rekordu przychodu Avatara (2,787,965,087$) jeszcze mu daleko.

Źródło: screenrant.com

Spodobał Ci się ten artykuł? Podaj dalej!